1. دارچین سرشار از ترکیباتی با خواص دارویی است:

دارچین ادویه ای است که از پوسته داخلی درختانی با نام علمی Cinnamomum به دست می آید. از این ماده همواره در طول تاریخ استفاده شده است و قدمت استفاده از آن به مصر باستان باز می گردد. دارچین به عنوان ماده ای کمیاب، ارزشمند و همچون هدیه ای شایسته و درخور پادشاهان تلقی می شده است. امروزه، دارچین، ارزان و در دسترس بوده در هر مغازه و هر غذا و هر دستور پختی یافت می شود.

دو نوع اصلی از دارچین وجود دارد:
 
*دارچین Ceylon: که به نام دارچین واقعی نیز شناخته می شود.
 
*دارچین Cassia: که این نوع از دارچین امروزه متداول تر است و به طور کلی، کلمه دارچین، برای این نوع استفاده میشود. دارچین با قطع ساقه درختان دارچین و سپس استخراج پوسته داخلی آن و جداسازی قسمت چوبی آن بدست می آید.
 
وقتی که این پوسته های داخلی (که قسمت چوبی آنها جدا شده است) خشک شدند، به صورت نوارهای حلقه ای شکلی در آمده و به نام چوب دارچین خوانده می شوند. چوب دارچین می تواند آسیاب شده و به شکل پودر دارچین استفاده شود. بوی مخصوص دارچین و مزه خاص آن به واسطه روغن دارچین است که سرشار از ماده ای به نام Cinnamaldehyde می باشد. محققان بر این باور هستند که این ترکیب، عامل اکثر اثرات قوی دارچین بر روی سلامتی و متابولیسم می باشد.
 
خلاصه: دارچین ادویه ای متدوال و مشهور است و سرشار از Cinnamaldehyde است که به نظر می رسد این ماده دلیلی برای بیشتر فایده هایی است که دارچین برای سلامتی دارد.
2. دارچین پر از آنتی اکسیدان ها است:
آنتی اکسیدان ها از بدن شما در برابر آسیب های اکسیداسیون ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کند. دارچین سرشار از آنتی اکسیدان های قوی همچون پلی فنل ها می باشد.در مطالعه ای، فعالیت آنتی اکسیدانی 26 نوع ادویه مقایسه شد که با وجود ادویه های مثل آویشن و سیر،دارچین، برنده بی رقیب این مطالعه بود. در حقیقت، این خاصیت آنتی اکسیدانی دارچین، به اندازه ای قوی است که برای نگهداری و محافظت از غذاهای طبیعی میتوان از دارچین استفاده کرد.

خلاصه:دارچین حاوی مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان های پلی فنلی بسیار قوی می باشد.
3. دارچین دارای خواص ضد التهابی می باشد:
التهاب روندی بسیار مهم در بدن می باشد. این فرایند به بدن شما کمک می کند که با عفونت ها مبارزه کنید و آسیب های بافتی را بازسازی نمایید. اگرچه التهاب در صورتی که مزمن باشد، مشکل ساز خواهد بود و بر ضد بافت های بدن خودتان عمل خواهد کرد.
 
دارچین ممکن است در چنین مواردی کمک کننده باشد. مطالعات نشان داده اند که این ادویه و آنتی اکسیدان های آن دارای خواص ضد التهابی قوی می باشد.
 
خلاصه: آنتی اکسیدان های موجود در دارچین دارای خواص ضد التهابی هستند که ممکن است به کاهش ابتلا